Sıkça Sorulan Sorular

Ham Deri Ürünler Nedir?
Ham deri ürünler deri dışında herhangi bir destek, astar vb. malzeme kullanılmadan üretilen ürünlerdir. Kesim sonrası yapıştırıcı ve dikiş ile birleştirilerek oluşturulur. Diğer ürünlere göre çok daha uzun süre kullanılabilir ve kullandıkça güzelleşen farklılaşan ürünlerdir. 

Üretimde Hangi Deriler Kulanılmakta?
Üretimlerimizde 3 farklı deri tercih edilmektedir. Vegetal, Vidala ve Süet tipi dana ve sığır derilerinin en üst kaliteleri tercih edilmektedir.

El Boyaması Nedir?
Vegetal deriler uygun cilt boyaları ile el ile boyanmaktadır. Özellikle ağız ile temas edebilecek ürünlerde boya sonrası doğal kremler ile koruma sağlanır. Kimyasal ve kuvettli ürünler kullanılmadığı için boyama anına ve derinin yüzeyine bağlı olarak renk ve ton farklılıkları oluşabilmektedir. Deri cildine bağlı olarak boyanın rengi zamanla değişebilmektedir. Doğal deriler zamanla kızarma eğilimindedir.

Vaketa Nedir?
Vaketa (Vejetal) Deriler tamamen doğan yöntemlerle tabaklanmakta doğal yöntemlerle renklendirilmektedir. Bir çok ürün için boyamalar tarafımızdan el ile su bazlı boyalar kullanılarak yapılmaktadır. İlk kullanım öncesi sert olan bu deri zamanla yumuşayarak kendi formunu kazanacaktır.

Diğer Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
Ürün tipine göre deri dışında tamamlayıcı ya da ürün için taşıyıcı olarak Keçe ve Kumaş tercih edilmektedir.

Deri Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Tüm deri ürünlerde zamana bağlı renk değişimleri olabilir. Bu durum normaldir ve doğal bir süreçtir. Derinin yıpranmasını engellemek için deri belirli periyotlar ile temiz bir bez ile silinmeli ve bakım kremleri ile bakım yapılarak parlaklığı için fırçalanmalıdır. Uzun süre bakım yapılmayan ürünlerde kuruma, yıpranma ve çatlama gibi sorunlar oluşabilir